Prosjekt: Studentøkonomi | Mattips (?)

Denne måneden har jeg, til ære for alle studentene der ut, et studentøkonomi prosjekt som går ut på å, med enkelte justeringer, leve på det samme som en månedlig utbetaling av studentbudsjettet er. Ikke inkludert den større utbetalingen som kommer i begynnelsen av hvert semester. Jeg har flere innlegg som handler om prosjektet under en egen fane over, men jeg anbefaler i hvert fall å lese prosjektbeskrivelsen.

Jeg har kalt dette innlegget Mattips (?), for jeg er helt ærlig ikke den beste til å fikse meg mat. I hvert fall ikke mat til kun meg selv. Hadde jeg kunne lage mat til en hel haug og ikke tenkt på kostnaden, joda, da skulle jeg slått til med Djevelens Chili Con Carne, men når det kun er til meg.... Blæ!

Det er allikevel to ting jeg har gjort denne måneden som jeg er veldig fornøyd med og som sparer meg penger. Havregryn til frokost, tacohorn til middag

Siden måneden begynte har jeg alle dager, bortsett fra en, hatt med meg kjøleskapsgrøt på jobb. Det eneste den grøten inneholder er havregryn, Eplesyltetøy og melk. Lettkokte har bedre konsistens enn store havregryn, men det store metter lengre, så du må bare prøve de. Jeg blander gjerne. På nettet står det at det lettkokte koster ca 19 kr og de store koster 22 kr. Som søtning har jeg en spiseskje eplesyltetøy (kostet 27 kr for et glass) og til slutt har jeg litt melk oppi. (Jeg kjøpte 1,75 liter, som holdt i nesten to uker, på nettet står det at den koster ca 30 kr). Jeg pleier å forberede den kvelden før men har jeg glemt det, går det greit å blande det på morgenen før jobb, så spiser jeg den når jeg kommer på jobb. Jeg hadde allerede en del havregryn i skapet, så jeg kjøpte først nå denne uken. Så langt har jeg dermed spist 13 frokoster til 75 kr. Det er under 6 kr per måltid og både havregrynet og syltetøyet er mye igjen. Melken gikk jeg tom for til gårdagens frokost, det er også årsaken til at det ikke er melk i boksen nedenfor. 

Det andre jeg har gjort er å lage tacohorn, på en enkel måte. Jeg kjøpte en slik blandepakke for grovbrød for noen uker siden, en slik som du bare må blande i gjær og lunket vann, og jeg blandet det ut. Jeg tinte kjøttdeig fra frysen som jeg kjøpte på tilbud for noen uker siden, og tok samtidig ut det 1 kilos osten jeg var dum nok til å fryse i ett stykke. Posen var nok til to brød, men jeg laget i stedet 16 horn med taco kjøttdeig og ost inni. Dette har jeg stekt, og halve posen er i frysen, den andre i kjøleskapet (og blir snart flyttet til frysen også). Jeg hadde MASSE ost igjen, og nå hiver jeg det på hvert horn når jeg varmer det opp igjen. Ser det ikke godt ut?

Det ble jo selvfølgelig MASSE ost igjen, ikke så overraskende. Det har jeg raspet opp og akkurat nå smelter en håndfull i ovnen for å gi meg mer smeltet og sprø ostegodhet. Resten vurderer jeg å lage ostesaus av. Har dere erfaring med å fryse ostesaus? 

Det aller beste er at jeg nå har middag og frokost fremover i flere dager. De fleste hornene er ikke store nok til at jeg kan holde meg med ett horn om dagen, men i dag, siden jeg skal på 100 kr uka, så valgte jeg det minste jeg hadde. 

Helt til slutt, jeg vet jeg ikke spiser så veldig mye, men det går absolutt å planlegge og lage god og sunn mat til en billig penge. Jeg er absolutt tilhenger av å lage i større porsjoner og fryse ned, da kan du lettere ha med deg ut (til lunsj, eller som jeg, til middag etter jobb) og du sparer mer penger med å ikke gå like mye i butikken

Har du noen lure studentmat-tips til meg?

#økonomi #mat #student #penger #billig #tacohorn #kjøleskapsgrøt #havregryn #ost  

Ingen kommentarer

Skriv en ny kommentar

hits